Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

КУТИКУЛА зовнішня частина зовнішніх покривів бджоли, що разом із клітинами гіподерми утворюють кістяк бджоли. К. заповнює порожнини деяких внутрішніх органів передню й задню кишку, органи дихання. Складається з декількох шарів, верхній епікутикула, середній екзокутикула та внутрішній ендокутикула.

Епікутикула найтонший шар, що захищає комаху від впливу на неї шкідливих фізичних і хімічних факторів. Він не промокає й не пропускає водяних парів. Заповнює вивідні протоки й внутрішньоклітинні порожнечі залоз.

Екзокутикула носій основного пігменту покривів бджоли меланіну. Це найтвердіший і одночасно найбільш ламкий шар К.

Ендокутикула найтовстіший шар К., що має волокнисту будову й забезпечує покривам бджоли відносну пружність. Пори останніх двох шарів наповнені протоплазмою.

К. складається на 30-40 % із хітину, кутикуліну, особливих білків й інших речовин. Волоски, що вкривають тіло бджоли, є похідними екзокутикули.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.