Бджільництво - словник-довідник

АДОНІС, або горицвіт, — багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. А. отруйний для великої рогатої худоби, але бджоли добре збирають із цієї рослини пилок. Росте в лісостеповій і степовій зонах на сухих місцях, чагарниках й узліссях. Висота рослини від 15 до 60 см. Стебла розгалужені або прості. Прикореневе й нижнє стеблове листя у вигляді луски. Листя сидяче, сильно розсічене на вузькі частки завширшки до 1 мм, зеленого кольору. Квітки великі, до 6 см, одиночні, розташовані на кінцях пагонів, яскраво-жовтого кольору. Раніше дозрівають рильця, потім пильовики, що сприяє перехресному запиленню. Якщо перехресне запилення не відбулося, то внутрішні тичинки, пильовики яких дозрівають трохи пізніше, загинаються всередину, через що пильовики торкаються рилець. На ніч квітка схиляється, рятуючи пилок від вогкості.

Найпоширеніші:

А. весняний — багаторічна рослина.

Висота 20-40 см. Квітки золотаво-жовті. Цвіте у квітні — травні;

А. літній — однолітня рослина. Квітки яскраво-червоні. Цвіте в червні;

А. осінній — однолітня рослина. Квітки темно-червоні. Цвіте в липні — серпні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.