Бджільництво - словник-довідник

ЛИЧИНКА БДЖОЛИ — друга стадія в розвитку бджоли. Л. різко відрізняється від дорослої бджоли зовнішньою та внутрішньою будовою. Тіло її складається з голови, 13 члеників корпуса, анального отвору. На голові відсутні очі, вусики, ротові придатки недорозвинені. На відміну від дорослої бджоли, у Л. чітко розділяються грудні сегменти. На сегментах корпуса розміщені 10 пар дихалець, через які надходить повітря. Л. не має ні крил, ні ніжок, ні органів зору, ні органів нюху. Оскільки Л. споживає багато корму, вона має середню кишку циліндричної форми, майже такої ж величини, як сама Л. Задня кишка невелика, у вигляді простої трубки. Середня кишка не з'єднується із задньою, і протягом усього личинкового розвитку неперетравлені частки залишаються в ній. З'єднання їх відбувається на кінцевій стадії розвитку Л., при цьому шлунок відкривається в задню кишку, уміст спорожняється через задньопрохідний отвір, а з нього — назовні, на дно чарунки. Після цього Л. набуває форми молодої лялечки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.