Бджільництво - словник-довідник

ЛІТНА ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧИХ БДЖІЛ — починається з 5-15-денного віку бджоли. Уперше бджола вилітає на очисний і орієнтовний обліт. Перші вильоти недалекі й за часом нетривалі. Поступово час перебування поза вуликом збільшується, радіус польотів розширюється. У віці 18-20 днів молода бджола вже включається в роботу зі збирання нектару й пилку.

Л. д. р. б. залежить від погодних умов, характеру узятку й стану бджолиної сім'ї. Літання бджіл в умовах України починається при температурі повітря +9...+12 °С. Оптимальна температура для роботи бджіл поза вуликом +20...+25 °С. На літання бджіл також впливає інтенсивність освітлення. Бджоли чудово сприймають зміни освітлення й перед непогодою задовго припиняють літання. Максимальна ж тривалість літання бджіл в умовах України — 14 год. За цей час бджола встигає зробити 26 вильотів за кормом.

На літання бджіл впливає сила вітру. Якщо його швидкість перевищує 6-8 м/сек, це утрудняє роботу бджіл. Дальність польоту бджіл до медоносів залежить від метеорологічних умов і віддаленості їх від пасіки. Бджоли, при наявності медоносів недалеко від пасіки, відвідують саме їх. Але якщо медоноси знаходяться на відстані 5-7 км, за нектаром вони вилітатимуть і на такі максимальні відстані. При такій віддаленості медоносів від пасіки відбувається швидке зношування бджіл. Найбільш продуктивним радіусом польоту бджіл є відстань 1,5-2 км. Максимальна швидкість польоту Р. б. — 14 м/сек.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити