Бджільництво - словник-довідник

ЛІТНІ РОБОТИ — починаються з перших чисел червня й закінчуються відкачуванням меду.

З наближенням часу головного узятку бджоляр продовжує нарощувати бджіл, щоб всі сім'ї на пасіці були сильними. У червні виводять маток для заміни старих або неякісних. Перед головним узятком заміна цих маток уже повинна бути проведена. Протягом усього періоду до головного узятку бджоляр стимулює сім'ї на будівництво стільників, щоб до моменту медозбору бджолосім'ї були ними забезпечені, а в зиму вони пішли з кормами в цих стільниках.

У період медозбору влаштовують кочівлю пасік до основних медоносів. З наповненням вуликових надставок і запечатування медяних стільників бджоляр відбирає й викачує мед. Необхідно зробити запас кормів на зимівлю бджіл. Відбирають стільники з якісним медом, без домішки паді.

У кінці медозбору готуються до осінньої ревізії, контролюють, щоб на пасіці не виникло бджолине злодійство, організовують осіннє нарощування бджолиних сімей.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити