Бджільництво - словник-довідник

ЛІЩИНА, або лісовий горіх, — багаторічний чагарник із родини березових. Любить світло. Росте Л. буйно, тому її треба проріджувати. Цвіте напровесні. Пилку утворюється удосталь, тому заготовляють його про запас. Росте в змішаних лісах на галявинах й узліссях, у лощинах, на схилах і ярах. Широко застосовується як живопліт в бджільництві, тому що чудово захищає пасіку від ранніх весняних вітрів, сприяє активному розвитку сімей до головного узятку. Висота чагарнику може досягати 3- 4 м. Цвіте Л. до розпускання листя близько тижня. Чоловічі суцвіття — довгі сережки, у квітках яких є по 4 тичинки, жіночі квітки вкриті у квіткові бруньки й мають по 1 маточці з 2 червоними нитковидними рильцями. Листя округле або овальне, із двоякозубчастим краєм, опушене. Плід — горіх, оточений приквітком, що розрісся. Цвіте у квітні.

Л. у період цвітіння буяє пилком. Бджоли збирають його з ранку до вечора. Із цієї рослини комахи приносять до 12 % обніжжя за день. Пилок з Л. можна збирати також самостійно. Для цього рекомендується збирати квітучі сережки, просушувати й просівати їх, а отриманий пилок зберігати в сухому місці в герметично закритому посуді.

Л. корисно висаджувати у великій кількості, особливо для закріплення схилів, укосів, ярів і балок. Розмножується насінням, пагонами від пня, кореневими пагонами, відводками. Насіння можна висівати восени на глибину 5-7 см, зверху його прикривають хвойними гілками для захисту від гризунів. Кущі, вирощені з насіння, починають плодоносити на 6-7-й рік, з пагонів — на 3-5-й рік.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.