Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ ДАЛЕКОСХІДНІ поширені в Приморському й Хабаровському краях, на Далекому Сході. Походять вони від українських бджіл і почасти середньоросійських. Переселенці з України завезли своїх бджіл на Далекий Схід у 70-х рр. XIX ст. За всі ці роки бджоли повністю позбулися гнильцевих захворювань і пристосувалися до умов іншого клімату й дуже сильного узятку з величезних масивів медоносної рослинності й лип. При доброму узятку бджолина сім'я приносить понад ЗО кг меду на день. Плідність матки — 1100-1600 яєць на добу.

За зовнішнім забарвленням Б. д. сильно відрізняються. У Хабаровському краї Б. д. за типом більше наближаються до середньоросійського; вони темного забарвлення, без жовтизни на черевці, добре зимують. У Приморському краї зустрічаються Б. д. з невеликою жовтизною, схожі на кубанських; вони менш продуктивні.

Б. д. схильні до злодійства й дуже добре захищають гніздо від бджіл-злодійок. Проявляють значну рійливість. Вони менш агресивні, ніж середньоросійські. До недоліків належить порівняно невисока плідність маток. Б. д. являють велику цінність для селекційної роботи, їх можна схрещувати з іншим популяціями бджіл, але ввезення інших порід бджіл на Далекий Схід заборонене.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.