Бджільництво - словник-довідник

ЛУГ — розчин деревного попелу у воді. Це найкращий засіб для дезінфекції бджільницького інвентарю й робочого матеріалу: вуликів, рамок, надставок вуликів, розділяльної решітки, годівниць, прилітних дощок, чохлів утеплювальних подушок і запрополісованих вуликових полотнинок.

Водяні розчини Л. особливо добре проявляють свої властивості в підігрітому вигляді. Вони розчиняють різні забруднення, екскременти бджіл, сприяють видаленню прополісу й воску з робочих поверхонь, убивають багато хвороботворних організмів.

Розчини Л. з дезінфекційною метою використовують тільки підігрітими до 60 °С. До складу розчину найчастіше вводять їдке калі, їдкий натр, кальциновану соду, негашене вапно, каустифіковану содо-поташну суміш (каспос), поташ і зольний луг.

Для приготування Л. сухий просіяний попіл насипають у мішечок, зав'язують, опускають у ємність із водою з розрахунку 2 кг попелу на 10 л води й кип'ятять протягом 2 год, після цього мішечок з попелом виймають із розчину. Перед використанням розбавляють гарячою водою (1:4). Щоб підсилити дезінфікуючу дію розчину, відразу після кип'ятіння в нього додають 2 частини свіжогашеного вапна на 10 частин розчину й залишають отриманий розчин на 3-4 год. Після цього розчин зливають, розводять гарячою водою й використовують для дезінфекції.

При дезінфекції Л. необхідно працювати тільки в захисних окулярах, гумових рукавичках і фартухах.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити