Бджільництво - словник-довідник

ЛЬОНОК — розповсюджена багаторічна трав'яниста рослина із родини ранникових. Належить до другорядних медоносів. Росте на безплідних і бур'янистих місцях, на окраїнах полів, на луках й уздовж доріг. Висота рослини 30-70 см. Листя від лінійного до ланцетного, густо усаджене по спіралі до самого-суцвіття. Квітки жовті, з жовтогарячою плямою на нижній губі. Плід — суха коробочка з великою кількістю насіння. Цвітіння починається з червня та триває до кінця літа. Вміст цукру в нектарі складає 40 %. Рослина вирізняється високою нектаропродуктивністю, але бджолам, через складну будову квітки, дуже важко збирати нектар у достатній кількості: бджола спочатку повинна проникнути у квітку через зів, взяти нектар і виповзти назад. Алей у такому нектарозбиранні є свої плюси, бджоли збирають на собі величезну кількість пилку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.