Бджільництво - словник-довідник

ЛЮПИН ЖОВТИЙ — однолітня трав'яниста рослина родини бобових. Поширена в Поліссі, рідше — у лісостеповому районі. Листочки пальчастоскладні з 5-16 листочків. Квітки яскраво-золотавого кольору, зібрані в грона. Віночок складається з п'яти пелюстків, два з яких утворюють човник, а два інші — крила. П'ятий пелюсток (прапорець) відігнутий нагору. Десять тичинок оточують стовпчик маточки. Тичинки й рильце знаходяться усередині квітки. Цвіте в червні — липні. Із квітки бджоли збирають в основному пилок, іноді в сприятливі роки у великій кількості. У теплі, сонячні дні спостерігається найактивніше літання бджіл до квіток рослини. Іноді люпинова перга в гніздах бджіл складає 1/4 усього її запасу. Обніжжя від Л. ж. яскраво-жовтогаряче, пилок липкий, добре тримається в грудці. Бджоли, збираючи пилок, сприяють запиленню рослини.

Л. ж. вирощується для кормових цілей або як зелене добриво.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.