Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ЛЮПИН ЖОВТИЙ — однолітня трав'яниста рослина родини бобових. Поширена в Поліссі, рідше — у лісостеповому районі. Листочки пальчастоскладні з 5-16 листочків. Квітки яскраво-золотавого кольору, зібрані в грона. Віночок складається з п'яти пелюстків, два з яких утворюють човник, а два інші — крила. П'ятий пелюсток (прапорець) відігнутий нагору. Десять тичинок оточують стовпчик маточки. Тичинки й рильце знаходяться усередині квітки. Цвіте в червні — липні. Із квітки бджоли збирають в основному пилок, іноді в сприятливі роки у великій кількості. У теплі, сонячні дні спостерігається найактивніше літання бджіл до квіток рослини. Іноді люпинова перга в гніздах бджіл складає 1/4 усього її запасу. Обніжжя від Л. ж. яскраво-жовтогаряче, пилок липкий, добре тримається в грудці. Бджоли, збираючи пилок, сприяють запиленню рослини.

Л. ж. вирощується для кормових цілей або як зелене добриво.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.