Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ ЖОВТІ ДОЛИННІ (кавказькі) — живуть у низинних долинах Грузії, Вірменії, Азербайджану й на Північному Кавказі. Порода є поміссю, отриманою від сірої високогірної породи бджіл і південної перської (жовтої). Забарвлення сіре з чіткими, майже червоними кільцями. Хоботок у П. ж. д. трохи коротший, ніж у сірих кавказьких (6,5-6,9 мм), але вони так само добре працюють на червоній конюшині. Плідність матки досягає 1100-1700 яєць на добу.

Печатка меду темна «мокра». II. ж. д. помірно рійливі, винятково миролюбні, напровесні активно нарощують силу. У них часто спостерігається тиха зміна маток. При огляді гнізда з рамок не тікають, матка працювати не припиняє. Рамки сильно прополісують. П. ж. д. відзначаються злодійством і здатні нападати на інші сім'ї.

Кавказькі бджоли добре переносять спекотний сухий клімат. Ця порода являє цінність для селекції й виведення нових порід шляхом прямої та зворотної помісі. Пряма — кавказька матка з місцевим трутнем, зворотна — неплодова місцева матка з кавказьким трутнем. Перше покоління вирізняється високим медозбором, зимостійкістю, стійкістю до захворювань. Третє покоління, як правило, малопродуктивне.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити