Бджільництво - словник-довідник

МАТЕРИНКА — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Росте повсюдно, на схилах гір і ярів, на сонячних місцях, серед чагарників і в лісах. Рослина досягає 30-60 см заввишки. Розгалужена коренева система дає щорічно кілька чотиригранних червонуватих стебел. Листочки подовжено-яйцеподібні, майже цільнокрайні, зверху темно-зелені, знизу трохи світліші, з чорними прозорими цятками. Квітки дрібні, блідо-рожеві, рідше білі, зібрані в короткі напівколотівки, які сидять у кутах верхніх листочків. Напівколотівки зібрані в чотирирядні суцвіття. Приквітники дрібні, яйцевидно-еліптичні, темно-пурпурного кольору. Квітки запилюються бджолами й мухами. На одних рослинах квітки двостатеві, на інших — тільки жіночі з безплідними тичинками. Жіночі квітки розкриваються на 7— 8 днів раніше, ніж двостатеві. Цвіте протягом місяця, з липня по серпень. Медопродуктивність Д. — з 1 га до 90 кг.

Д. приємно пахне. Бджолярі часто натирають нею вулики, щоб відлякувати дрібних комах і вберегти їх від молі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.