Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

МАТКОВА РЕЧОВИНА виробляється верхньощелепними залозами матки, розташованими з боків внутрішньої порожнини голови. Виділювана маткою пахуча М. р. перешкоджає виведенню нової матки в сім'ї та стримує розвиток яєчників у робочої бджоли, тобто запобігає появі в сім'ї бджоли-трутівки.

Матка виділяє М. р. і розмазує його по своєму тілу; частина молодих бджіл злизує М. р. з тіла матки й, відригуючи його разом з кормом, передає іншим бджолам, а ті, у свою чергу, передають його в такий самий спосіб далі. Робочі бджоли не закладатимуть маточників, поки отримують достатню кількість М. р. і відчувають стримуючий інгібіторний запах. Як тільки скоротиться його надходження, це означає, що матка вже не задовольняє бджіл і необхідна зміна її на молоду та якісну.

Якщо сім'я втратила матку, через 5-6 год, відчувши сирітство, робочі бджоли закладуть маточники. З усіх маточників може вийти тільки одна матка, інших уб'ють або бджоли, або сама ж матка. Але в період дозрівання маточників у робочих бджіл через відсутність інгібиторного запаху М. р. уже починають розвиватися яєчники, і якщо з якої-небудь причини затримається виведення молодої матки, то в сім'ї бджіл дозріває бджола-трутівка.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.