Бджільництво - словник-довідник

МАТОЧНИКИ — воскові чарунки, що їх бджоли відбудовують для виведення маток. М. бувають ройові й норицеві. При виникненні в сім'ї ройового стану бджоли будують ройові М., що їх можна побачити в гнізді з боків стільників. При раптовій втраті матки бджоли будують норицеві М. на бджолиних засіяних чарунках або чарунках, зайнятих молодими личинками.

Ройові М. мають форму жолудя. Бджоли різних порід відбудовують різну кількість ройових М. Так, грузинські бджоли відбудовують 3-8 ройових М., українські й середньоросійські — 20-30, південні породи бджіл — до 60-80. Товщина стінок ройових М. залежить від сили сім'ї. Наприклад, сильна бджолосім'я відбудовує М. з товстими стінками. Обсяг М. також залежить від сили сім'ї й від узятку в природі: при рясному узятку сильна сім'я будує більший і об'ємніший М. Чим бідніший узяток, тим менший обсяг ройових М.

Норицеві М. бджоли будують безпосередньо на стільнику на бджолиній чарунці з личинкою. Бджоли розширюють чарунку за рахунок сусідніх. Зовні норицевий М. нічим не відрізняється від ройового. При тихій зміні матки сім'я відбудовує такі ж М., як і при роїнні, але в меншій кількості — 1-3 шт.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.