Бджільництво - словник-довідник

МЕДОЗБІР узяток, процес збирання бджолами нектару для переробки його на мед. Інтенсивність М. характеризується ступенем нагромадження меду у вуликах, а від цього вже поділяють М. на сильний, середній, слабкий. Сила М. виміряється за допомогою контрольного вулика, збільшенням його ваги (у кг) за добу.

Залежно від інтенсивності М. поділяють на підтримувальний і продуктивний. Підтримувальний М. вирізняється постачанням у вулики малої кількості меду навіть у сильних сім'ях. Такий вид узятку залежить від рослинності цієї місцевості, умов М. і погоди, підтримувальний узяток, як правило, задовольняє тільки потреби сім'ї щодо кормових запасів. Продуктивний М. вирізняється достатком нектару, який поставляється у вулики, постійним відбором із гнізд повномедових стільників і встановленням порожніх стільників під мед. Між обома видами узятку існує певний взаємозв'язок: підтримувальний узяток повинен забезпечувати розвиток сильних сімей, а продуктивний — забезпечувати бджолосім'ї роботою.

Буває, що протягом сезону одержують 2-3 сильні узятки. Найсильніший з них називають головним узятком, але частіше на сезон припадає один продуктивний М., який і називають головним.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.