Бджільництво - словник-довідник

МЕДОЗБІР — узяток, процес збирання бджолами нектару для переробки його на мед. Інтенсивність М. характеризується ступенем нагромадження меду у вуликах, а від цього вже поділяють М. на сильний, середній, слабкий. Сила М. виміряється за допомогою контрольного вулика, збільшенням його ваги (у кг) за добу.

Залежно від інтенсивності М. поділяють на підтримувальний і продуктивний. Підтримувальний М. вирізняється постачанням у вулики малої кількості меду навіть у сильних сім'ях. Такий вид узятку залежить від рослинності цієї місцевості, умов М. і погоди, підтримувальний узяток, як правило, задовольняє тільки потреби сім'ї щодо кормових запасів. Продуктивний М. вирізняється достатком нектару, який поставляється у вулики, постійним відбором із гнізд повномедових стільників і встановленням порожніх стільників під мед. Між обома видами узятку існує певний взаємозв'язок: підтримувальний узяток повинен забезпечувати розвиток сильних сімей, а продуктивний — забезпечувати бджолосім'ї роботою.

Буває, що протягом сезону одержують 2-3 сильні узятки. Найсильніший з них називають головним узятком, але частіше на сезон припадає один продуктивний М., який і називають головним.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити