Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

МЕДОНОСНА КОРМОВА БАЗА — один з найважливіших факторів розвитку продуктивного бджільництва. К. б. для медоносної бджоли служать як культурні, так і дикорослі рослини, які в різних кліматичних зонах виростають у різних співвідношеннях. Чудовою К. б. для бджіл є сільськогосподарські угіддя, на яких висівають медоносні культури.

Для одержання високих медозборів бджолярі повинні, виходячи з місцевих умов, створювати на припасічних ділянках спеціальні сівозміни посіву медоносних культур, а також розводити декоративні рослини.

У деяких місцевостях можливі перерви у цвітінні медоносів і пергоносів, тому завдання бджоляра — забезпечити бджіл К. б. у районі літання пасіки. Бджоляр повинен висаджувати в безпосередній близькості від пасіки медоносні дерева й чагарники, які цвітуть послідовно, щоб виключити безузяткові періоди. Доброю К. б. для бджіл є живоплоти, зведені на припасічній території. Особливо корисним є створювати навколо пасік живоплоти з чагарникових медоносних рослин. Серед них добре зарекомендували себе терн, шипшина, аґрус, обліпиха, зморшкувата троянда, держидерево, або паліурус, маклюра, кілька видів глоду й інші. Ці рослини дають бджолам не тільки підтримувальний узяток, але й захищають пасіку від різких, холодних вітрів, а також від вторгнення на неї різних тварин.

Дуже вигідний засів вільних територій буркуном. Білий буркун, прекрасний медонос, зацвітає через 65 днів після висівання й цвіте до сильних заморозків.

Припасічна ділянка не обов'язково повинна знаходитися поблизу пасіки. Вона може бути розбита на кілька точків і використовуватися в різні роки в різних місцях, залежно від метеорологічних умов й інтенсивності цвітіння медоносів. Оскільки за сезон медозбору бджоли відвідують не менше 1000 видів рослин, одні з яких — першорядні медоноси, інші — другорядні, бджоляр зобов'язаний знати й уміти розбиратися в їхній безлічі.

Оскільки за часом цвітіння медоноси поділяються на ранньовесняні, весняні, ранньолітні, літні, пізньолітні й осінні, то бджоляр повинен підвозити пасіки до місць виростання цих медоносів. Напровесні, наприклад, вивозити пасіки в чебрецеві сосники, чорничникові березняки й сосники, верболози, крушинові й ліщинові вільшняки. Пізніший головний узяток забезпечують верес і собача кропива, золотарник і плакун, які ростуть у березняках і вересових сосниках.

Використання медоносних масивів дає зазвичай пасічницькому господарству високі прибутки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.