Бджільництво - словник-довідник

МЕДУНКА АПТЕЧНА — багаторічна трав'яниста рослина із родини шорстколистих. Росте серед чагарникових заростей, на галявинах і вирубках, біля узбіч лісових доріг, у гаях і листяних лісах. Цінний ранньовесняний медонос. Цвіте рясно, щорічно. Трава досягає заввишки 10-30 см. Стебло пряме, ледь ребристе, росте від кореневища. Стебло й листя вкриті м'якими волосками. Прикореневе листя сердцевидно-яйцеподібне, загострене, з довгими черешками, стеблове — яйцеподібне або ланцетне, майже сидяче. Квітки в подвійних завитках, на коротких квітконіжках, зібрані в щиток на верхівці стебла. На початку цвітіння віночок рожевий, пізніше — синьо-фіолетовий. Плід — чотиригорішок. Цвіте у квітні — травні. Рясно виділяє нектар. М. а. бджоли відвідують із ранку до вечора. Медопродуктивність рослини з і га — до 70 кг.

У культурі рослина невибаглива. Розмножується посівом насіння і вегетативно — діленням багаторічних кущів. Висівання проводять у липні, сходи з'являються цього ж року. Сіянці зацвітають на другий-третій рік розвитку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.