Бджільництво - словник-довідник

МЕДУНКА АПТЕЧНА — багаторічна трав'яниста рослина із родини шорстколистих. Росте серед чагарникових заростей, на галявинах і вирубках, біля узбіч лісових доріг, у гаях і листяних лісах. Цінний ранньовесняний медонос. Цвіте рясно, щорічно. Трава досягає заввишки 10-30 см. Стебло пряме, ледь ребристе, росте від кореневища. Стебло й листя вкриті м'якими волосками. Прикореневе листя сердцевидно-яйцеподібне, загострене, з довгими черешками, стеблове — яйцеподібне або ланцетне, майже сидяче. Квітки в подвійних завитках, на коротких квітконіжках, зібрані в щиток на верхівці стебла. На початку цвітіння віночок рожевий, пізніше — синьо-фіолетовий. Плід — чотиригорішок. Цвіте у квітні — травні. Рясно виділяє нектар. М. а. бджоли відвідують із ранку до вечора. Медопродуктивність рослини з і га — до 70 кг.

У культурі рослина невибаглива. Розмножується посівом насіння і вегетативно — діленням багаторічних кущів. Висівання проводять у липні, сходи з'являються цього ж року. Сіянці зацвітають на другий-третій рік розвитку.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити