Бджільництво - словник-довідник

МЕДЯНА РОСА, або падь, — зазвичай темного кольору (з ялини — темно-зелена, з ялиці — золотаво-жовта, з модрини — від лимонно-жовтого до світло-буруватого, з гірської сосни — прозора), тягуча, має слабкий аромат і найчастіше неприємний смак. Падевий мед цінується в багатьох європейських країнах, але тільки не в нас. Йому приписують цілющі властивості, хоча, порівняно з квітковим медом, він має значно слабші бактерицидні властивості. Падевий мед вирізняється вмістом токсичних для організму бджіл речовин й особливо шкідливий під час зимівлі. Він викликає масову загибель бджіл від падевого токсикозу, тому що в цьому кормі міститься велика кількість мінеральних солей калію, фосфору, сірки й хлору, близько 70 % азотистих речовин і декстрину.

Падевий мед це продукт виділення дрібних комах. Трав'янисті воші, червці, тля, листоблішки й ін. комахи харчуються соками рослин, й екскременти, що падають із листя дерев донизу у вигляді рідких солодких крапель, звідси й одержали свою назву. У падевому меді міститься більше продуктів тваринного походження, головно речовин, що утворюються при розпаді білка. У безузятковий час бджоли збирають ці солодкі краплі. Уже давно відомо, що в місцевих умовах при слабкому узятку неминучою є наявність паді в меді, тому що цвітіння основних медоносів або слабке, або пов'язане з несприятливими для збирання нектару погодними умовами, бджолам нічого не залишається, як збирати цю солодку масу.

Для визначення наявності П. в інших сортах меду застосовують спиртову реакцію. До розчину меду в дистильованій воді (1:1) додають шість частин 96%-вого спирту-ректифікату. Мед буде мутним, якщо домішка П. наявна. За в'язкістю падевий мед належить до клейких сортів.

Мед з ранніх медоносів (верба, суріпиця, гірчиця тощо) мало придатний для зимівлі бджіл через ранню кристалізацію в стільниках або через ранній збір П.

Слід сказати кілька слів також про появу падевого меду. Для того щоб доброякісний мед не був зіпсований падевим, бджоляр повинен стежити за появою П. на поверхні листя липи, осики, дуба, ліщини тощо, щоб вчасно уникнути збирання її бджолами. П. з'являється у вигляді блискучих липких плям на листі зазвичай в другій половині головного узятку або наприкінці нього. У випадку збирання бджолами падевого меду необхідно відразу видалити з вуликів добре заповнені кормові рамки, заготовлені на зиму, і зберігати їх у недоступному для бджіл місці. Замість видалених рамок ставлять рамки гніздової суші.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.