Бджільництво - словник-довідник

МЕДЯНИЙ ФІЛЬТР — пристрій для очищення меду від механічних домішок. Використовується Ф. двосекційний Ф-200, що очищає мед від шматочків воску й механічних домішок, які потрапили в продукт під час його зливання з медогонки в тару.

Ф. складається з двох секцій, поміщених одна в одну й зроблених із сітки з чарунками різного діаметра. Чарунки у внутрішній секції повинні бути більшими, ніж у зовнішній, тому що спершу затримуються більші частки домішки. Габарити Ф. — 350 х 220 х 72 мм, діаметр — 205 мм, маса — 0,5 кг.

Первинне очищення меду полягає в його проціджуванні через ситечко, коли він надходить із медогонки в медовідстійник або іншу тару. У процесі роботи ситечко може засмітитися, тому в приміщенні треба обов'язково мати запасне, щоб вчасно змінити перше.

Для очищення меду від великих сторонніх домішок застосовують Ф. великого обсягу з виймальними рамками-ситами. Мед з медогонки надходитиме в середину Ф. і, профільтровуючись через вертикальні виймальні рамки-сита, протікатиме в бічні відділення до відстійників або тари. Засмічені сита виймають і промивають.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити