Бджільництво - словник-довідник

МЕЛІСА ЛІКАРСЬКА, або лимонна м'ята, — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. М. культивують у спеціалізованих господарствах як добру медоносну й ефіроолійну рослину. У дикому вигляді росте в тінистих місцях на галявинах і вирубках, у балках і ярах. Висота рослини досягає 60- 80 см. Стебла прямі, потужні, гіллясті. Квітки в розставлених і вкритих листям колотівках, білого кольору. Цвіте М. із середини червня до серпня. Масове цвітіння триває 20-25 днів. Вміст цукру в нектарі 50 %. Найінтенсивніше виділення нектару відзначається в першій половині дня. Квітки розкриваються з 7 години ранку, а з 8 годин починається активне виділення нектару, але вміст цукру в ньому підвищується тільки після полудня. М. має приємний лимонний запах, чим благотворно впливає на бджіл й робить їх більш миролюбними.

М. розмножується насінням й вегетативно, росте на вологому, добре розпушеному ґрунті. При осінньому посіві сходи з'являються у квітні. У перший же рік можливим є її цвітіння. На одному місці М. може рости протягом 5 років, надалі її ділянки варто закладати в іншому місці.

Часто бджолярі плутають М. з котячою м'ятою, щоб цього не відбувалося, треба знати деякі особливості М.:

   виростити М., на відміну від псевдомеліси, з насіння досить важко. Насіння котячої м'яти сходить практично в будь-яких умовах;

   М. добре росте на очищеній від бур'янів ділянці, інакше вона дуже ними пригнічується;

   запах М. заспокоює бджіл, котячої м'яти — дратує, бджоли більше жалять.

Медопродуктивність М. 50 кг з 1 га.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.