Бджільництво - словник-довідник

МЕРВА — відхід, одержуваний при пасічній переробці воскової сировини розварюванням у киплячій воді й подальшим відпресовуванням воску. М. виглядає як грудкувата маса темно-коричневого або чорного кольору, у якій окремі кокони чарунок нерозрізнені. У процесі переробки більша частина розчинних речовин переходить у воду.

М. буває двох видів — пасічна й заводська. У першій, як правило, міститься більше воску (30-50 %), у заводській — набагато менше (близько 25 %). Пасічна М. є воскосировиною для воскобійних заводів, а заводська — для воскоекстракційних.

Якщо М. отримана з воскопреса, то у відходах міститься до 80 % води. Мокра М., особливо отримана після перетоплювання суші, ураженої міллю, швидко псується та пліснявіє, і кількість воску, що міститься в ній, істотно знижується.

Отриману M. необхідно відразу ж розкласти тонким шаром у добре провітрюваному й захищеному від опадів місці для просушування. Якщо М. отримано небагато, то її розкладають на пригріві й кілька разів перемішують.

Суху М. обов'язково впаковують у тару, інакше її може заразити воскова міль.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.