Бджільництво - словник-довідник

МЕТЕЛИК «МЕРТВА ГОЛОВА» — одержав таку назву тому, що на спині має малюнок у вигляді черепа. Це великий нічний М. завдовжки до 50 мм, розмах крил — 120 мм. Передні крила великі, сильні, темно-бурі з темно-жовтим візерунком і синьо-червоними плямами; задні — вохристо-жовті, з двома чорними поперечними чорними смугами. На грудях і на верхній частині спинки є жовтий малюнок, який нагадує череп з перехрещеними під ним двома кістками. Літання цих М. відзначається в травні — липні й вересні — жовтні. Відкладає яйця на картоплі й інших пасльонових, малині, жасмині, бересклеті, рідше — тютюні й дурмані. Протягом літа може народжуватися два покоління М. З яєць з'являються гусениці, які виростають до 6-8 см. Гусениці жовтого кольору, із синіми смугами на спині й s -подібним малюнком на задньому кінці.

М. харчується деревним соком. У нічний час він проникає через льоток у вулик і з'їдає за один раз до 5-10 г меду. Поява М. у гнізді викликає сильне занепокоєння бджіл, вони накидаються на М., який намагається відбитися крильми. Убити його бджолам не так же й просто, тому що тіло Б. густо вкрите волосками, але якщо вони вбивають його, то потім або вроздріб витягають із вулика, або прополісують. Сьогодні М. «м. г.» є рідкісною комахою й підлягає охороні.

Заходи боротьби. Заґратовують льотки сіткою, крізь чарунки якої можуть пройти тільки бджоли, або звужують висоту льотка до 8 мм.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити