Бджільництво - словник-довідник

МЕТИЛСАЛІЦИЛАТ метиловий ефір саліцилової кислоти. Безбарвна або ледь жовтувата масляниста рідина зі специфічним запахом і палючим смаком. Практично не розчиняється у воді, добре змішується в різних концентраціях зі спиртом, ефіром, жирами й бензином, легко випаровується. У медицині використовується як зовнішній засіб проти різних запалень, ревматизму, артриту тощо.

М. використовують при лікуванні бджіл від акарапідозу. Застосовують або в чистому вигляді, або в суміші з нітробензолом. Пари М. згубно впливають на дорослих кліщів і їхніх личинок, але не впливають на яйця паразитів. Тому при акарапідозі бджіл необхідно проводити обробку протягом 3 тижнів. Для лікування однієї бджолосім'ї потрібно 80-120 мл препарату, що дають 10 разів через кожні 2 дні.

Зберігають М. у добре закупорених банках з темного скла.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.