Бджільництво - словник-довідник

МИСОЧКА — штучно створена маткова чарунка — маточник. М. відбудовують для виведення маток з перенесенням личинок. Цей метод застосовують при підготовці бджолосімей до роїння. Перед роїнням бджоли починають відбудовувати маточники на ребрах стільників або знизу. Натомість М. необхідні, коли виводять великі партії маток, при цьому стільники з личинками не розрізають, а переносять шпателем у штучні М. Їх виготовляють у такий спосіб. Паличку-шаблон роблять із гусячого пера або тонкого алюмінієвого дроту, один кінець якого загинають і роблять пласким (8-9 мм). Робочий тупий кінець шаблона змочують водою й занурюють кілька разів (3-4) у розплавлений віск на глибину 5-7 мм. Шаблон ледь повертають, віск застигає, у результаті утворюється М. Отримані М. прикріплюють до дерев'яних патрончиків, що кріпляться до прищеплювальної рамки. Усередину М. кладуть краплю свіжого молочка з незапечатаного маточника з молодими личинками й переносять туди на шпателі молоду личинку. М. з личинкою не можна тримати в приміщенні більше ніж 10 хв. Прищеплювальну рамку поміщають у гніздо сім'ї-виховательки між стільниками з розплодом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.