Бджільництво - словник-довідник

МІНЕРАЛЬНІ СОЛІ — необхідні для нормальної життєдіяльності організму, як і білок, вуглеводи, жири й вітаміни. Бджоли потребують певної кількості М. с. Установлено, що в тілі бджоли є 4,2 % М. с., у яких є сірка, йод, хлор, форфор, мідь, залізо, цинк, марганець, кальцій, магній, алюміній, фтор. Потреба в М. с. покривається за рахунок споживання бджолами нектару й пилку. Бджолиний мед містить у середньому 0,17 % мінеральних речовин (солі кальцію, натрію, фосфору, магнію, заліза, кремнію, алюмінію, хрому, бору, нікелю, свинцю й ін.), що свідчить про вміст М. с. у нектарі й пилку.

Уже доведено, що, якщо вітаміни, жири, білки й вуглеводи надходять в організм бджоли в достатній кількості, але обмежене надходження М. с., вона гине. М. с. тісно взаємодіють з іншими важливими для організму бджоли речовинами, швидко всмоктуються в кишечнику й корисніші, ніж інші ідентичні сполуки, приготовані штучним шляхом.

Варто також відзначити, що в переробленому й відкладеному в стільниках цукровому сиропі відсутні 17 мікроелементів з 30, що наявні у квітковому меді.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити