Бджільництво - словник-довідник

МІЧЕНІ МАТКИ ТА БДЖОЛИ — необхідні для спостереження за їхньою життєдіяльністю. Так можна визначити тривалість життя бджіл, простежити за їхнім робочим режимом. Іноді, наприклад, бджолярі використовують цей спосіб, щоб визначити, чи є на пасіці злодійство.

Маток і бджіл мітять фарбою, яка швидко сохне й досить довго тримається на тілі. Фарбу наносять тонким пензликом невеликими точками на верхню частину грудей, уникають потрапляння фарби на крила або вусики.

Для мічення маток і бджіл можна використовувати лак для нігтів, анілінові фарби, целулоїдний клей. Найкраще приготувати фарбу самостійно. Для цього звичайну фотоплівку розмочують у воді й очищають від желатинової емульсії. Потім нарізають її тонкими смужками й заливають їх удвічі більшою за обсягом кількістю ацетону. Цей розчин слід збовтувати кілька разів на день, щоб фотоплівка рівномірно розчинялася в ацетоні. Розчин буде готовий через 3-5 днів. За консистенцією він не стане щільнішим, він нагадує рідку сметану. Трохи розчину відливають у ємність із пробкою та всипають трохи яскравої анілінової фарби бажаного кольору або порошку алюмінію. Фарба повинна бути досить рідкою, щоб не застигла на поверхні волосків, а пройшла крізь них до кутикули. Не наносять товстий шар фарби, тому що він легко відвалиться.

Мітять бджіл прямо на стільниках, без їхньої ізоляції, тому що бджоли погано приймають маток й інших бджіл, мічених в ізоляторі. Бджіл ледь притискають до стільника тоненькою сіточкою з капронових ниток так, щоб знерухомити їх, і в цей момент наносять кольорові мітки.

При нанесенні мітки можна не брати матку в руки. Найлегше це зробити, коли матка бере корм із чарунки (так робить будь-яка випущена на стільник матка, яка утримувалася раніше в клітинці). Після нанесення мітки рамку з позначеними бджолами й маткою не відразу опускають у гніздо, а вичікують, поки фарба на них не висохне. Пензлик, яким наносили мітки, промивають в ацетоні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.