Бджільництво - словник-довідник

МОЛОЧКО — найбільш повноцінний з усіх видів бджолиних кормів. Ним вигодовують молоді личинки робочих бджіл і трутнів до 4-денного віку й личинки маток протягом усього періоду їхнього життя. М. виробляється слинними залозами робочих бджіл, воно прискорює статеве дозрівання матки та сприяє розвитку яєць у її статевих органах, має бактерицидні властивості, що запобігають захворюванню личинок.

Личинка майбутньої матки буквально плаває в желеподібній масі молочного кольору з перламутровим відтінком. У натуральному матковому М. міститься до 18 % білкових речовин, 10-17 % цукру, до 5,5 % жиру й більше 1 % мінеральних солей, у ньому наявні вітаміни В1, В2, В3, В6, ВР, В12, РР і Н. У М. вітаміну В міститься набагато більше, ніж у коров'ячому молоці.

Свіже М. має вигляд густих вершків і різкий кислий смак. М., вилучене з маткових чарунок і залишене на відкритому повітрі, поступово висихає, стає ясно-коричневим, а потім темно-коричневим.

М. - висококалорійний продукт. Його використовують у медичних цілях. М. застосовують при захворюваннях серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту й печінки, при туберкульозі та бруцельозі, артритах. Воно нормалізує обмін речовин, має сечогінний ефект, регулює функції ендокринних залоз, лікує атеросклероз і коронарну недостатність, застосовується проти ожиріння та схудненні; одночасно зауважено, що маткове М. сприятливо впливає на фізично й розумово відсталих дітей, на виснажений після хвороби організм й ін.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити