Бджільництво - словник-довідник

НАВІС НАД КОНТРОЛЬНИМ ВУЛИКОМ — необхідний для захисту його й ваг, на яких він установлений, від опадів. Н. бувають різних конструкцій, але найкращим уважається розбірний, котрий можна встановити як на стаціонарній пасіці, так і на кочовому точку.

Н. для к. в. виглядає у вигляді будки, що встановлюється на дерев'яні підставки. Будка складається з двох поздовжніх і двох бічних стін. Стінки роблять із дощок і дерев'яної обв'язки у вигляді приспущених жалюзі. Таке положення жалюзі добре вберігає вулик від намокання, навіть при косому дощі. Висота будки — 175 см, ширина — 124 см. Передня стінка не досягає дна до 50 см, цей отвір дозволяє бджолам вільно вилітати за узятком. У задній стінці на всю ширину залишають отвір заввишки 36 см, щоб, не непокоячи бджіл, стежити за показаннями вагів. Крім того, отвори підсилюють вентиляцію у вулику. Стінки Н. кріплять болтами. Дах роблять двосхилим, вкритим руберойдом.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити