Бджільництво - словник-довідник

НАВІС НАД КОНТРОЛЬНИМ ВУЛИКОМ — необхідний для захисту його й ваг, на яких він установлений, від опадів. Н. бувають різних конструкцій, але найкращим уважається розбірний, котрий можна встановити як на стаціонарній пасіці, так і на кочовому точку.

Н. для к. в. виглядає у вигляді будки, що встановлюється на дерев'яні підставки. Будка складається з двох поздовжніх і двох бічних стін. Стінки роблять із дощок і дерев'яної обв'язки у вигляді приспущених жалюзі. Таке положення жалюзі добре вберігає вулик від намокання, навіть при косому дощі. Висота будки — 175 см, ширина — 124 см. Передня стінка не досягає дна до 50 см, цей отвір дозволяє бджолам вільно вилітати за узятком. У задній стінці на всю ширину залишають отвір заввишки 36 см, щоб, не непокоячи бджіл, стежити за показаннями вагів. Крім того, отвори підсилюють вентиляцію у вулику. Стінки Н. кріплять болтами. Дах роблять двосхилим, вкритим руберойдом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.