Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НАВОЩУВАННЯ РАМОК — закріплення штучної вощини на рамках. Для Н. р. необхідно підготувати робоче місце: верстат, стіл, розмістити на ньому лекало, порожні рамки з натягнутим у них дротом і штучною Вощиною. Поруч зі столом ставлять ємність для нагрівання котка зі шпорою.

Навощують рамки при температурі не нижче ніж 18 °С. Якщо штучна вощина має сірий відтінок, її витримують під прямими сонячними променями протягом 2-3 год, до пожовтіння, або прогрівають кілька годин у теплому приміщенні.

Штучна вощина повинна після навощування мати між бічними планками рамки відстань 2-3 мм, знизу — 5-10 мм, тому відразу підганяють її розмір під потрібний. Лист вощини кріпиться до верхньої частини рамки.

Можна не кріпити лист вощини до верхнього краю рамки, але Лише в тому випадку, якщо відстань між ними буде не більше за 2-3 мм, щоб крізь отвір не пройшла бджола. При цьому способі на стандартній рамці треба натягати 4 ряди дроту, на вкороченій — 3. Перший ряд дроту повинен проходити від верхнього краю рамки на відстані 1,5-2 см. Якщо не дотримуватися зазначених розмірів, то верхній край розігрітої вощини відхилиться убік і приклеїться до сусідньої рамки.

Дошку-лекало перед Н. р. змочують водою й надалі інструмент повинен бути увесь час вологим, щоб уникнути прилипання до нього вощини. На лекало кладуть і вирівнюють лист вощини. Рамку накладають поверх вощини, контролюють, щоб дріт щільно приліг до вощини. Потім беруть трохи підігріту шпору, вставляють жолобок коліщати в дріт і з легким натисканням вдавлюють дріт у вощину. Треба простежити, щоб шпора не була перегрітою й не зіскакувала з дроту, інакше різні ушкодження вощини знижують її якість і міцність стільника.

Існує також другий спосіб Н. р. Тут спочатку кріплять вощину до верхньої планки рамки, а потім уже до дроту. Для цього верхню планку рамки перевертають донизу, ставлять на виступ дошки-лекала, потім кладуть на лекало лист штучної вощини й натягають її до низу верхньої планки рамки, паралельно до її бічних планок. Після цього розігрітим котком прокочують від краю штучної вощини до центру по всій довжині планки настільки, щоб у горизонтальному положенні рамки лист вощини підігнувся точно в центрі верхньої планки й ліг на лекало.

Найкраще робити Н. р., використовуючи електричний струм.

Для цього рамку розміщають так, щоб дріт не торкався лекала. Вощину кладуть на дріт рамки, а потім подаванням струму (від трансформатора або акумулятора) напругою 3-6 Вт прикладають контакти на кілька секунд (до просвічування дроту крізь вощину) до протилежних кінців дроту на рамці. Розтоплена вощина під власною вагою зануриться в дріт.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.