Бджільництво - словник-довідник

НАГРІВАННЯ МЕДУ — проводиться у виняткових випадках, тому що після підігрівання він втрачає частину своїх корисних якостей. При кип'ятінні меду відбувається розкладання цукрів, що містяться в ньому, з виділенням води й утворенням карамеланів. Карамелізований мед набуває неприємного запаху і смаку, змінює колір (темнішає). При вапняній реакції карамелізований мед утворює каламуть. Цей мед не можна згодовувати бджолам, тому що за дією на організм бджоли він подібний на падевий.

Мед підігрівають, коли хочуть установити його діастазне число. Діастаза чутлива до Н. і це дозволяє використовувати показник діастазного числа меду як індикатор його теплової обробки. Діастазна активність меду починає знижуватися вже при нагріванні його до 40-50 °С; при нагріванні до 60 °С і вище прискорюється руйнування ферменту.

У деяких випадках Н. м. просто необхідне. Закисання меду, наприклад, можна призупинити, підігрівши його до 62 °С і підтримуючи таку температуру протягом 30 хвилин, або до 75 °С — 10 хвилин. Як уже було сказано, таке прогрівання не відновлює первісну якість меду.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити