Бджільництво - словник-довідник

НАГРІВАННЯ НОЖА, КОТКА, ШПОРИ — необхідне при роботі з воскосировиною.

Ніж призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, для видалення воскових наростів. Ножі нагрівають, щоб зрізати забрус, не пом'явши при цьому чарунки стільників.

Нагрівають ножі в металевій або емальованій ванночці, поставленій на плиту або керогаз у спеціальній ванні. При розпечатанні стільників користуються 2-3 ножами: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагрівають у гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід проводити гарячим лезом. Ніж складається з дерев'яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі.

Краще розпечатуються стільники при використанні парових й електроножів. Особливість парових ножів полягає в тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього псується сталь, пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж.

Коток і шпору, якою кріплять штучну вощину, також нагрівають у гарячій воді. Не можна перегрівати ці інструменти, щоб вощина не плавилася, а м'яко занурювалася в дріт. Шпору дістають із води й дають інструменту полежати 2-3 хв, щоб з його поверхні випарувалася вода, інакше до вологого дроту вощина не прилипне.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити