Бджільництво - словник-довідник

НАГРІВАННЯ НОЖА, КОТКА, ШПОРИ — необхідне при роботі з воскосировиною.

Ніж призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, для видалення воскових наростів. Ножі нагрівають, щоб зрізати забрус, не пом'явши при цьому чарунки стільників.

Нагрівають ножі в металевій або емальованій ванночці, поставленій на плиту або керогаз у спеціальній ванні. При розпечатанні стільників користуються 2-3 ножами: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагрівають у гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід проводити гарячим лезом. Ніж складається з дерев'яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі.

Краще розпечатуються стільники при використанні парових й електроножів. Особливість парових ножів полягає в тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього псується сталь, пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж.

Коток і шпору, якою кріплять штучну вощину, також нагрівають у гарячій воді. Не можна перегрівати ці інструменти, щоб вощина не плавилася, а м'яко занурювалася в дріт. Шпору дістають із води й дають інструменту полежати 2-3 хв, щоб з його поверхні випарувалася вода, інакше до вологого дроту вощина не прилипне.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.