Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ КУБАНСЬКІ — поширені в низинних районах Грузії, Вірменії, у Передкавказзі (Краснодарському та Ставропольському краях). Б. к. добре пристосовані тільки до цих кліматичних умов. Під час перевезення їх у північніші райони вкрай погано переживали зими, виявилися малопродуктивними. У період зимівлі Б. к. потрібні щомісячні очисні обльоти. Чудово працюють в умовах спекотного літа. Миролюбна порода. У забарвленні відрізняються жовтими кільцями на черевці.

Бджоли цієї породи схильні до посиленого роїння й злодійства. При підготовці до роїння закладають багато маточників (від 100 до 350). Чужих маток не приймають. У випадку безматкомості в сім'ї швидко заводяться трутівки. У Б. к. відзначена висока продуктивність маткового молочка.

Сьогодні бджіл кубанської породи майже не залишилося, існують помісі від схрещування трутнів Б. к. і місцевих маток. І помісі вирізняються поганою зимостійкістю й малою продуктивністю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.