Бджільництво - словник-довідник

НАДРАМКОВИЙ ПРОСТІР — утворюється між верхніми брусками рамок і дошками стелі. Висота Н. п. — 10 мм. Завдяки Н. п. бджоли можуть залишатися на верхніх брусках рамок тоді, коли на корпус вулика ставлять надставку або другий корпус. Н. п. дозволяє переходити бджолам з вулички у вуличку, з нижнього корпуса у верхній. Величезне значення Н. п. має під час зимівлі бджіл: комахи переходять із рамки на рамку через верхні планки рамок, тому що знижена температура у вулику не дозволяє переходити їм через бічні сторони рамок. Якщо гніздо утеплене полотнинкою, то впоперек рамок кладуть тонкі палички для переходу бджіл зі стільника на стільник.

Якщо Н. п. становитиме менше ніж 5 мм, то бджоли запрополісують його, якщо більше ніж 10 мм — забудують стільниками.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.