Бджільництво - словник-довідник

НАДСТАВКИ — додаткові яруси, що використовують для збільшення обсягу багатокорпусних, двокорпусних, 12-рамкових вуликів й іноді вуликів-лежаків. Практика показала, що, наприклад, доцільніше використовувати на пасіках вулики з магазинними Н., які набагато легші ніж гніздові корпуси.

Н. виготовляють у вигляді додаткових корпусів до багатокорпусних, других корпусів до двокорпусних, магазинів до 12-рамкового й лежаків, і Н. для секційних рамок, що їх використовують у більшості випадків у багатокорпусних вуликах. Крім того, використовують Н. як кормові в зимовий період. їх установлюють під час осіннього формування гнізд бджіл, які відправляються на зимівлю. Н. також використовують у весняно-літній період, коли бджоли починають роїтися, і під час головного узятку.

Для багатокорпусних, двокорпусних і 12-рамкових вуликів окремих конструкцій роблять Н. з дощок такої ж товщини, як і самі вулики, а для лежаків і 12- й 14-рамкових вуликів — 12- 20 мм. Ці магазини встановлюють під дахами вуликів або в спеціальних підкришниках. Н. з'єднують із корпусами за допомогою зроблених у чверть фальців або ж просто встановлюють зверху. Щілини запрополісують самі бджоли.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити