Бджільництво - словник-довідник

НАЛІТ НА МАТКУ — спосіб створення нової сім'ї з молодих літних бджіл. Цей спосіб дуже ефективний при діленні сімей, що почали роїтися.

У теплий сонячний день у сильній сім'ї відбирають матку разом з 2-3 рамками розплоду й поміщають їх у новий вулик. У гніздо між розплодом ставлять 1-2 рамки суші, з країв — рамки зі штучною вощиною. Старий вулик переносять на інше місце, а на його місце — новий. Літні бджоли обов'язково повернуться на колишнє місце, до своєї матки, і залишаться в новому вулику. Вони відразу візьмуться до облаштованості гнізда, а бджоли,

не зайняті у вирощуванні розплоду, активно включаються в роботу з медозбору, збираючи велику кількість нектару й заповнюючи ним порожні стільники. У старому вулику залишаться тільки молоді бджоли, яким дають запасну матку або зрілий маточник. Молодим бджолам дають воду до появи літних бджіл.

Іноді застосовують наліт на матку 2 бджолосімей, вулики яких стоять поруч. Така сім'я стає сім'єю-медовиком. Але недолік цього способу — порушене співвідношення різновікових бджіл і різке ослаблення сімей перед головним узятком.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.