Бджільництво - словник-довідник

НАЛІТ НА МАТКУ — спосіб створення нової сім'ї з молодих літних бджіл. Цей спосіб дуже ефективний при діленні сімей, що почали роїтися.

У теплий сонячний день у сильній сім'ї відбирають матку разом з 2-3 рамками розплоду й поміщають їх у новий вулик. У гніздо між розплодом ставлять 1-2 рамки суші, з країв — рамки зі штучною вощиною. Старий вулик переносять на інше місце, а на його місце — новий. Літні бджоли обов'язково повернуться на колишнє місце, до своєї матки, і залишаться в новому вулику. Вони відразу візьмуться до облаштованості гнізда, а бджоли,

не зайняті у вирощуванні розплоду, активно включаються в роботу з медозбору, збираючи велику кількість нектару й заповнюючи ним порожні стільники. У старому вулику залишаться тільки молоді бджоли, яким дають запасну матку або зрілий маточник. Молодим бджолам дають воду до появи літних бджіл.

Іноді застосовують наліт на матку 2 бджолосімей, вулики яких стоять поруч. Така сім'я стає сім'єю-медовиком. Але недолік цього способу — порушене співвідношення різновікових бджіл і різке ослаблення сімей перед головним узятком.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити