Бджільництво - словник-довідник

НАПІВРАМКИ — магазинні рамки, довжина яких дорівнює довжині гніздових рамок, а висота на 5 см нижча від гніздових. Н., на відміну від гніздових рамок, зручніші в практиці тим, що їх швидше вдається звільнити від бджіл, у них зручніше розпечатувати стільники та швидше витягається мед.

Магазинні Н., як і гніздові, виготовляють із деревини хвойних і м'яких листяних порід. Верхній брусок роблять завдовжки 470 мм, заввишки 25 мм, завширшки 20 мм. З обох кінців роблять плічка завдовжки 27,5 мм, на всю ширину бруска — 25 мм і на половину його товщини — 10 мм. Дві бічні планки мають розмір 135 х 25 х 10 мм і нижня — 415 х 15 х 10 мм. Н. роблять без роздільників.

У надставках Н. розставляють ширше, ніж гніздові рамки; бджоли витягають стінки стільників, і матка не може відкладати в таких чарунках яйця. Іноді Н. використовують у багатокорпусних вуликах і вуликах-лежаках. Рамки в лежаках стандартного розміру — 435 х 300 і магазинна Н. 435 х 145 мм.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити