Бджільництво - словник-довідник

НАПРЯМОК ЛІТАННЯ БДЖІЛ — залежить від джерела узятку. Перші вильоти роблять бджоли-розвідниці. Вони досліджують місцевість у пошуках нектару й пилку. Знайшовши рослину, яка виділяє достатню кількість нектару або пилку, бджола починає шукати квітки цього виду рослини та збирати корм. Повернувшись до вулика, вона «танцем» сповіщає літних бджіл про наявність у природі узятку.

Бджоли вилітають на пошуки квіток, запах яких вони сприйняли. Опинившись у смузі аромату, де росте медонос або пилконіс, вони досліджують місцевість, поки не знаходять джерело узятку. Зібравши корм, бджоли запам'ятовують місце. Наступний виліт до медоноса вони вже роблять за точним маршрутом, користуючись орієнтирами. Повертаючись до вулика, вони передають корм робочим бджолам і вилітають знову, поширюючи в повітрі аромат медоносів. Поступово ароматизується також повітряна траса між вуликом і медоносом, якою починають користуватися бджоли інших сімей.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.