Бджільництво - словник-довідник

НАПРЯМОК ЛІТАННЯ БДЖІЛ — залежить від джерела узятку. Перші вильоти роблять бджоли-розвідниці. Вони досліджують місцевість у пошуках нектару й пилку. Знайшовши рослину, яка виділяє достатню кількість нектару або пилку, бджола починає шукати квітки цього виду рослини та збирати корм. Повернувшись до вулика, вона «танцем» сповіщає літних бджіл про наявність у природі узятку.

Бджоли вилітають на пошуки квіток, запах яких вони сприйняли. Опинившись у смузі аромату, де росте медонос або пилконіс, вони досліджують місцевість, поки не знаходять джерело узятку. Зібравши корм, бджоли запам'ятовують місце. Наступний виліт до медоноса вони вже роблять за точним маршрутом, користуючись орієнтирами. Повертаючись до вулика, вони передають корм робочим бджолам і вилітають знову, поширюючи в повітрі аромат медоносів. Поступово ароматизується також повітряна траса між вуликом і медоносом, якою починають користуватися бджоли інших сімей.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити