Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НАРОЩУВАННЯ БДЖІЛ НА ЗИМУ — процес, що вимагає суворого дотримання строків. Так, в умовах Лісостепу бджоли, виведені в липні, малопридатні для зимівлі, тому що більшість із них зношується ще до початку зими, а під час зимівлі, як правило, гинуть. Не можна залишати на зиму також занадто молодих бджіл, тому що в холодну погоду вони не зможуть зробити очисний обліт і в зимівлі загинуть.

Н. б. на з. займає біля півтора місяця. У центральній частині України цей процес зазвичай припадає на серпень і першу половину вересня; на півночі України — починається на тиждень раніше, а на півдні — закінчується наприкінці вересня. Цей час найоптимальніший для Н. б., для пізньої яйцекладки матки й вирощування бджолами розплоду. Для того щоб сім'ї розвивалися, їх забезпечують підтримувальним узятком.

У місцевостях, де цвітуть пізні медоноси (отава білої конюшини, верес тощо), бджіл підвозять до цих масивів. Якщо подібних медоносів у місцевості немає, то необхідно, залежно від місцевих умов, проводити пізній посів медоносних культур (фацелії, гречки, гірчиці тощо) на припасічних ділянках.

Якщо узяток все-таки є в природі, але через несприятливі погодні умови його неможливо використовувати, бджіл підгодовують напіврідким цукровим сиропом (1:1 води й цукру, по 1— 2 склянки на бджолосім'ю). Обов'язково у вулику повинні бути запаси перги.

Слабкі сім'ї й відводки нездатні до вирощування розплоду, тому необхідно задовго до зимівлі довести їх до рівня середніх за силою сімей.

Інтенсивність пізнього Н. б. залежить від якості матки. Найкращими є матки цього року, що червили під час весняно-літнього року. Старих маток використовують як маток-помічниць для додаткового осіннього Н. б. Вибраковують їх тільки тоді, коли припиняється осіння яйцекладка, а вирощених ними молодих бджіл приєднують до сильних сімей.

Розмір льотка й вентиляція гнізда повинні регулюватися відповідно до погодних умов. Протягом усього періоду Н. б. треба стежити, щоб гнізда були досить утеплені, скорочені й у центрі гнізда були стільники з вільними чарунками, куди матки могли відкладати яйця. Бджоли повинні бути забезпечені водою.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.