Бджільництво - словник-довідник

НАСАДЖЕННЯ МЕДОНОСІВ — необхідні для поліпшення кормової бази бджіл. їх можна висаджувати у вигляді лісосмуг, уздовж залізничних насипів і доріг, у зелених зонах, озеленювати пригород, висаджувати для зміцнення пухких ґрунтів, а також на вільних землях, не зайнятих сільськогосподарськими культурами.

Для лісосмуг повинні вибиратися такі медоносні культури, які можуть протистояти різким вітрам, не вимогливі до ґрунту; для озеленення населених пунктів — медоноси, що відповідають декоративним вимогам. Всі рослини повинні бути багаторічними. Лісосмуги частіше формують з акації білої й жовтої, клена (гостролистого, татарського й польового), липи, обліпихи й ін.

Усі Н. м. повинні бути довговічними і з високим відсотком медопродуктивності. Щоб насадження відповідали цим вимогам, вибирають певні сорти дерев і чагарників, комбінують висаджування дерев із чагарником і напівчагарником. Всі посадки повинні добре освітлюватися сонцем.

Схили перед висаджуванням на них медоносів зорюють уздовж укосів. Як медонос зазвичай використовують еспарцет або інші рослини. Не поорані смуги засаджують медоносами в шаховому порядку. Посередині висаджують акацію білу, гледичію (3- 5 рядів); з боків — клен, липу (2-3 ряди); потім — кущі: акацію жовту, обліпиху, ліщину; з країв — ягідні чагарники: малину лісову, смородину, аґрус тощо.

Періодично необхідно проріджувати посадки, спушувати ґрунт, видаляти бур'яни, підсаджувати нові рослини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.