Бджільництво - словник-довідник

АЙВА — плодовий чагарник або невелике дерево родини розоцвітих

Деякі види цінуються в декоративному садівництві. У дикому вигляді росте в Закавказзі. Зазвичай вона росте в передгір'ях і на узліссях. Квітки різних видів айви різноманітні: чисто-білі, рожеві або червоні. Квітки нечисленні, одиночні, великі. Рильця дозрівають раніше, ніж пильовики. Нектароносна тканина розташована кільцеподібно між тичинковими нитками й стовпчиками. Найчастіше бджоли збирають нектар після розкриття пильовиків, коли нитки тичинок менш пружні й нектар стає доступнішим. Плодоносить щорічно й рясно. Цвіте в травні.

Нектар середньоцукристий. Медозбір з А. невеликий — до 18 кг з 1 га, збір пилку — незначний.

А. дуже вимоглива до ґрунту. Добре росте на суглинках із достатньою кількістю перегною. Теплолюбна рослина. Під неї вибирають сонячне, відкрите місце.

А. японська — невисокий (до 3 м) декоративний чагарник зі шкірястим

темно-зеленим тупим листям і блідо-рожевими, вогненно-червоними або цегляно-червоними квітками, які виділяються на зеленому тлі. Зацвітає навесні й добре запилюється бджолами. Цвітіння групових посадок триває в середньому 20 днів, окремих кущів — 10-15 днів. Час життя квітки — 4-6 днів. Найінтенсивніше нектаровиділення спостерігається на другий і третій день цвітіння. Нектаропродуктивність квіток залежить від погодних умов.

Розмножується А. насінням, черешками, щепленням, діленням, відводками. Саджанці висаджують на відстані 2 м один від одного. Плодоносити починає через 4 роки після висаджування.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.