Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ ЛІТНІ — бджоли, які вилітають із вулика за кормом. Б. л. на 14-21-йдень свого життя абсолютно готові до літної діяльності зі збирання нектару, води, пилку та прополісу. Але можлива готовність Б. л. працювати й на 3-й день свого життя. Це обумовлено такими факторами, як стан гнізда, сім'ї й інтенсивність узятку. Сильний узяток і мала кількість відкритого розплоду в гнізді сприяють більш ранній літній діяльності бджіл.

Під час головного узятку в сильних сім'ях вилітає близько 50 % бджіл. У польотах Б. л. орієнтуються за сонцем, і за 12-годинний день окрема особина може зробити до 9 вильотів і принести до 270 мг нектару. Б. л. не складає сама корм в чарунки, вона віддає його бджолам-приймальницям. Тривалість робочого дня Б. л. залежить від температури повітря. У полуденну спеку літання Б. л. значно знижується, тому що у квітках припиняється виділення нектару.

Пилок, як правило, Б. л. збирають зранку. Колір і форма обніжжя залежить від виду квітки-пилконосія. Вага обніжжя однієї бджоли в тиху погоду може дорівнювати 16-20 мг, а у вітряну — 8-12 мг. На ніжках Б. л. також приносять прополіс смолу деяких дерев. Прополіскуванням гнізда, переробкою й складанням нектару й пилку займаються старі бджоли.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.