Бджільництво - словник-довідник

НАТЯГУВАННЯ ДРОТУ НА РАМКИ — необхідне для надання стільникам стійкості, щоб вони не ламалися при викачуванні з них меду, при кочівлі пасік тощо. Дріт натягують як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямках. На низько-широких рамках краще натягувати в горизонтальному напрямку, у вузько-високих — у вертикальному. Чим більший розмір рамки, тим більше дроту знадобиться. Для стандартних рамок натягують 4 ряди дроту, для зменшеної рамки багатокорпусного вулика досить буде 3 рядів, для магазинної напіврамки — 1-2 рядів.

Використовують дріт луджений діаметром 0,4-0,5 мм. Промисловість випускає такий дріт у котушках.

Зазвичай у рамках натягують дріт у чотири ряди. З обох боків в бічних планках рамок, чітко посередині, роблять проколи, через які протягають дріт. Починають Н. д. з нижнього краю рамки. Дріт повинен бути пропущений за 1-1,5 см від верхнього бруска, три інші — на рівній відстані (близько 5 см) один від одного. Таке «центральне» натягування дроту забезпечить правильне будівництво стільникових чарунок однакової глибини з обох боків. Сильно натягувати дріт, щоб прогиналися планки рамок, не слід, але він також повинен не провисати, а бути натягнутий, як струна.

У роботі використовують також котушкотримач, що фіксує дріт на котушці, не дозволяючи їй довільно розкручуватися. Виготовляють тримач котушки з тонколистової сталі (0,8 мм) завбільшки 135 х 75 х 55 мм.

Для того щоб отвори в бічних планках рамки знаходилися один від одного на однаковій відстані, використовують спеціальний шаблон з отворами для розмітки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.