Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НАФТАЛІН — білий кристалічний порошок, із сильним запахом, має неприємний, пекучий смак. Добре розчиняється в бензолі, дихлоретані, ефірі й 40%-вому гарячому етиловому спирті. У воді розчиняється погано. Пари Н. добре горять. Н. використовується як фумігант, тобто препарат, що знищує шкідників і збудників хвороб, а також паразитів.

У бджільництві використовується проти браульозу, майки й воскової молі. Треба знати, що передозування Н. викликає токсикоз бджіл. Обробку уражених бджолиних сімей проводять зазвичай хімічно чистим Н. у такий спосіб. Н. у кількості 5-10 г насипають рівним шаром на аркуш паперу й поміщають його ближче до задньої стінки вулика. Він знаходиться у вулику доти, поки не припиниться напад паразитів на бджіл. Якщо Н. вплинув на роботу бджіл (вони почали гірше працювати) або спостерігається загибель бджіл, дозу препарату зменшують і кладуть тільки на ніч.

Обробка бджолиних сімей Н. менш трудомістка й ефективніша, ніж окурювання димом. Ще один плюс такої обробки: на бджіл, просочених запахом Н., менше нападають личинки майки.

Н. зберігають у сухому місці в щільно закритих ємностях.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.