Бджільництво - словник-довідник

НАФТАЛІН — білий кристалічний порошок, із сильним запахом, має неприємний, пекучий смак. Добре розчиняється в бензолі, дихлоретані, ефірі й 40%-вому гарячому етиловому спирті. У воді розчиняється погано. Пари Н. добре горять. Н. використовується як фумігант, тобто препарат, що знищує шкідників і збудників хвороб, а також паразитів.

У бджільництві використовується проти браульозу, майки й воскової молі. Треба знати, що передозування Н. викликає токсикоз бджіл. Обробку уражених бджолиних сімей проводять зазвичай хімічно чистим Н. у такий спосіб. Н. у кількості 5-10 г насипають рівним шаром на аркуш паперу й поміщають його ближче до задньої стінки вулика. Він знаходиться у вулику доти, поки не припиниться напад паразитів на бджіл. Якщо Н. вплинув на роботу бджіл (вони почали гірше працювати) або спостерігається загибель бджіл, дозу препарату зменшують і кладуть тільки на ніч.

Обробка бджолиних сімей Н. менш трудомістка й ефективніша, ніж окурювання димом. Ще один плюс такої обробки: на бджіл, просочених запахом Н., менше нападають личинки майки.

Н. зберігають у сухому місці в щільно закритих ємностях.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити