Бджільництво - словник-довідник

НЕПЛОДОВА МАТКА молода матка, яка ще не спаровувалася з трутнями й не почала відкладати яйця. Н. м. менша й легша за плодову матку. Відразу ж після виходу з маточника матка повільно пересувається на стільниках, тому що вона ще слабка й, крім того, у неї переповнений кишечник. Через пару днів вона стає активнішою, через 3-4 дні, при сприятливій погоді, вона вилітає на очисний і орієнтовний обліт. На 7-10-й день після виходу з маточника, у теплу й сонячну погоду, матка вилітає на спарювання. Чим вища якість матки, тим швидше вона почне яйцекладку.

Іноді Н. м. протягом тривалого часу не може вилетіти на спарювання через погану погоду. У цьому випадку вона залишається неплодовою. Незапліднену матку вибраковують.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.