Бджільництво - словник-довідник

НЕРВОВА СИСТЕМА БДЖІЛ — анатомічно поділяється на центральну, периферичну й симпатичну.

До центральної Н. с. входить головний відділ (мозок і черевний нервовий ланцюжок). Головний мозок — головний центр органів чуттів, сюди тягнуться нерви від очей і вусиків. Черевний нервовий ланцюжок складається із серії невеликих сегментальних нервових вузлів — гангліїв. Головний мозок і ганглії черевного ланцюжка являють собою масу нервових клітин і волокон. Перші три ганглії вентральної системи зливаються в один великий підглотковий ганглій, від якого нерви тягнуться до ротового апарата. У черевці знаходиться п'ять гангліїв, які іннервують сегменти. Всі частини нервової системи зв'язані сполучними волокнами, які й забезпечують функції головного мозку й ганглії черевного ланцюжка.

Периферична Н. с. складається з безлічі нервових клітин і нервів, що тягнуться до всіх внутрішніх і зовнішніх органів.

Симпатична Н. с. невеликого обсягу й ділиться на 3 частини: стоматогастричну систему, непарний нерв і хвостову симпатичну систему. Стоматогастрична система іннервує верхню губу, передній і середній відділи кишечника й серце. Непарний нерв пролягає в грудному й черевному відділах, від нього відходять по 2 нерви до дихалець, крім того, він іннервує трахеї й статеві органи. Хвостова симпатична система іннервує задній відділ кишечника й статеву систему.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити