Бджільництво - словник-довідник

НІЖ ПАСІЧНИЙ — призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, видалення воскових наростів (рис. 24). Бджоляр повинен мати кілька Н. п.: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагріваються в гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід виконувати гарячим лезом. Н. п. складається з дерев'яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі. Лезо має бути заточене на всій довжині. Розміри Н. п.: 393 х ЗО х 45 мм; зі збільшеним лезом — 410 х 45 х 60 мм.

Н. п. зручний тим, що ручка має «п'ятку», тобто вона піднята над площиною леза. Така будова дозволяє зрізати печатку, не доторкаючись рукою до поверхні стільника. Н. п. зручний також тим, що заточений з обох боків, це зручно при вирізанні трутневого розплоду й маточників.

У роботі застосовуються також парові ножі й ножі з електричним приводом. їхня особливість у тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж. Електричний ніж можна зробити самому. Ручка Н. п. усередині має порожнечу, через яку до леза підводить електричний ізольований дріт; останній припаюють до спіралі-нагрівача, який, у свою чергу, безпосередньо нагріває лезо. Електричний струм підводить через трансформатор від звичайної електричної розетки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.