Бджільництво - словник-довідник

НІЖКА БДЖОЛИ. Бджола має три пари ніжок, що шарнірно прикріплені до тіла й розділені на шість сегментів, з'єднаних

гнучкими зчленуваннями. Перший членик Н. п., що кріпиться з грудним відділом, називається кокса; другий сегмент — вертлюг, третій — стегно, четвертий — гомілка, п'ятий — лапка, шостий — претарзус. П'ятий сегмент складають п'ять члеників, а претарзус несе пару бічних кігтиків і середню подушечку — ароліум. Рухи сегментів обмежені однією площиною. Кожна Н. п. гойдається тільки назад і вперед; сегмент може повертати задню догори й униз.

Бджола пересувається на поверхні, спираючись на кігтики. Якщо поверхня гладенька, то бджола спирається на подушечки, які немов прилипають до рівної поверхні. Н. б. схожі з ніжками одиночних комах, але одночасно мають відмінні від інших деталі. На внутрішніх поверхнях довгих базальних сегментів передніх Н. б. є щіточки твердих волосків, які використовуються для очищення пилку з голови, очей і ротового апарата; також є спеціальні пристрої для очищення вусиків. Волоски на середніх Н. б. служать для очищення грудей. На кінцях гомілок середніх Н. б. є шпори, за допомогою яких бджола звільняє пилкові кошички від обніжжя, а також використовує їх для чищення крил і дихалець. На задніх ніжках робочої бджоли є пилкозбиральний і пилконосний апарат.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.