Бджільництво - словник-довідник

НОРИЦЕВА МАТКА — матка, яка вивелася з норицевого маточника.

Якщо в сім'ї зненацька загинула матка, бджоли переводять частину молодих личинок, наявних у гнізді, на «маткове» годування й будують із чарунок маточники. Цей маточник відрізняється від ройового тим, що дно чарунки залишається колишнім, а в ройовому воно має вигляд мисочки. Норицеві маточники бджоли розташовують посередині стільника, вони виступають над чарунками й загнуті донизу. Будувати маточник бджоли починають тоді, коли в чарунці вже лежить личинка.

Н. м. може вивестися в будь-який момент, у будь-якому сезоні, аби тільки в сім'ї були личинки. В одній сім'ї бджіл може бути закладене від 1-2 маточників до 10 і більше. Як відомо, Н. м. за якістю набагато гірша маток, виведених у ройових маточниках. Пояснюється це тим, що личинки вигодовуються матковим молочком не з початку народження, а значно пізніше. Адже саме корм з однієї личинки формує розвиток матки або робочої бджоли.

На пасіках не рекомендується використовувати Н. м. Якщо ж немає можливості підсадити сім'ї якісну матку, доведеться обійтися малим.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.