Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НОРИЦЕВА МАТКА — матка, яка вивелася з норицевого маточника.

Якщо в сім'ї зненацька загинула матка, бджоли переводять частину молодих личинок, наявних у гнізді, на «маткове» годування й будують із чарунок маточники. Цей маточник відрізняється від ройового тим, що дно чарунки залишається колишнім, а в ройовому воно має вигляд мисочки. Норицеві маточники бджоли розташовують посередині стільника, вони виступають над чарунками й загнуті донизу. Будувати маточник бджоли починають тоді, коли в чарунці вже лежить личинка.

Н. м. може вивестися в будь-який момент, у будь-якому сезоні, аби тільки в сім'ї були личинки. В одній сім'ї бджіл може бути закладене від 1-2 маточників до 10 і більше. Як відомо, Н. м. за якістю набагато гірша маток, виведених у ройових маточниках. Пояснюється це тим, що личинки вигодовуються матковим молочком не з початку народження, а значно пізніше. Адже саме корм з однієї личинки формує розвиток матки або робочої бджоли.

На пасіках не рекомендується використовувати Н. м. Якщо ж немає можливості підсадити сім'ї якісну матку, доведеться обійтися малим.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.