Бджільництво - словник-довідник

НОРСУЛЬФАЗОЛНАТРІЙ — кристалічний порошок білого кольору з жовтуватим відтінком. Легко розчиняється у воді й спирті. Згубно діє на різні хвороботворні мікроорганізми. Широко застосовується в медицині при інфекційних захворюваннях, а також у ветеринарії.

Н. затримує розвиток збудників американського і європейського гнильців. Бджолам дають Н. у дозі 0,5-1 г на 1 л цукрового сиропу. Спочатку препарат розчиняють у 100 мл кип'яченої води, а потім уже змішують із сиропом. Охолоджений до ЗО °С сироп дають у годівницях, ставлять на порожні чисті стільники по 150 мг на вуличку кожній сім'ї 3-4 рази з інтервалами 5-7 днів.

Розчином у дозі 0,5 г Н. на 1 л води можна напувати бджіл. Варто враховувати, що при тривалому використанні препарату в збудника хвороби виробляється звикання до нього, через що знижується ефективність лікування. Тому рекомендується давати препарат одночасно з іншими антибіотиками: біоміцином, стрептоміцином, саназином, неоміцином, еритроміцином тощо. Одночасно з лікуванням препаратами проводять дезінфекцію пасічного обладнання й інструментів, поліпшують умови утримання бджолиних сімей.

Н. зберігають у щільно закритих скляних пляшечках.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити