Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НОРСУЛЬФАЗОЛНАТРІЙ — кристалічний порошок білого кольору з жовтуватим відтінком. Легко розчиняється у воді й спирті. Згубно діє на різні хвороботворні мікроорганізми. Широко застосовується в медицині при інфекційних захворюваннях, а також у ветеринарії.

Н. затримує розвиток збудників американського і європейського гнильців. Бджолам дають Н. у дозі 0,5-1 г на 1 л цукрового сиропу. Спочатку препарат розчиняють у 100 мл кип'яченої води, а потім уже змішують із сиропом. Охолоджений до ЗО °С сироп дають у годівницях, ставлять на порожні чисті стільники по 150 мг на вуличку кожній сім'ї 3-4 рази з інтервалами 5-7 днів.

Розчином у дозі 0,5 г Н. на 1 л води можна напувати бджіл. Варто враховувати, що при тривалому використанні препарату в збудника хвороби виробляється звикання до нього, через що знижується ефективність лікування. Тому рекомендується давати препарат одночасно з іншими антибіотиками: біоміцином, стрептоміцином, саназином, неоміцином, еритроміцином тощо. Одночасно з лікуванням препаратами проводять дезінфекцію пасічного обладнання й інструментів, поліпшують умови утримання бджолиних сімей.

Н. зберігають у щільно закритих скляних пляшечках.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.