Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ ПІШІ ознака хвороби бджіл, яка виражається в тому, що вони не можуть літати. Це основний показник того, що бджолосім'я неблагополучна й заражена акарапідозом. Нездатність літати проявляється в молодих бджіл у перші години після вилуплення та зберігається доти, доки організм бджоли не зміцніє. Такі бджоли при різких поштовхах під час огляду гнізда відриваються від стільників і падають.

В окремих випадках бджоли народжуються з недорозвиненими крильми й також не можуть літати. Таке частіше спостерігається при неповноцінній годівлі розплоду, порочності матки й близькоспорідненому схрещуванні маток.

Бджоли можуть втратити здатність літати при отруєнні хімікатами, ураженні міазами, нозематозом і вірусним паралічем. Але при цих захворюваннях крила в них розташовані не так, як при акарапідозі.

Виявлених на пасіці Б. п. необхідно зібрати й відправити для обстеження й установлення діагнозу в найближчу ветеринарну лабораторію. Одночасно з цим (залежно від клінічних ознак, установлення переродження інших органів, розкриття трупів бджіл) необхідно провести профілактичні заходи проти подальшого поширення хвороби.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.